Cennet ayağımızın altında

Cennet ayağımızın altında

Şehir insanının en büyük lüksü, doğayla iç içe birkaç gün geçirmektir. Şehrin bunaltıcı ve pis havasından uzaklaşarak huzurlu bir ortam arayanlar, Erikli Tepe tamda aradığınız gibi bir mekan.

Adeta cennetten bir köşe…

Huzurlu bir ortam, temiz bir havaya kavuşmak için yapmanız gereken tek şey ise, arabanıza atlayarak şehir merkezinden Gölcük İhsaniye istikametine takiben toplam 27 kilometre uzaklaşmak.

Zaten İhsaniye Merkeze geldiğinizde tabelalar sizi erikli tepeye götürecektir.

Şehirde 30 derece sıcağa aldanmayın, Erikli Tepe’ye gittiğinizde hava 10-11 derece düşüyor. Erikli Tepe’de hava 17 derece iken, şehir merkezinde 28-29 dereceler görüle biliyor. O yüzden yanınıza mutlaka hırka ya da ince bir mont alın.

Peki, Erikli Tepe’de ne yapa bilirsiniz.

Ağaçların altında doğayla iç içe keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Serpme 33 TL Kahvaltı tabağı 22 TL.

 

Ya da yine aynı ortamda çay içerek ormanın tadını çıkarta bilirsiniz. Çay 2 TL

Daha uzun kaldınız diyelim. Oradan mangal kiralayıp, yine aynı yerden et sanın alarak piknik yapabilir, yok ben mangalla uğraşamam diyorsanız, restaurantından faydalanabilirsiniz.

Daha mı uzun kalmak istiyorsunuz.

Geceliği 200 TL’den bungalov ev kiralaya bilirsiniz.

Ormanın içerisinde iki oda bir salonu ve banyosu bulunan, içerisinde mutfağı ve mutfak araç gereçleri olan evlerde kalabilirsiniz.

Her sabah değişen çarşaflar, havluların yanı sıra ev içerisinde yapılan temizlik, orman içerisinde 5 yıldızlı otel ortamı sunuyor.

İnanın, sabah olduğunda bambaşka bir duyguyla uyanacaksınız.

Kiraladığınız evin verandasının önünde gece ataş yakmanız için yapılan özel alanlar var. Ormandan topladığınız kurumuş ağaçlarla ateş yakıp, gecenin tadını çıkarta bilirsiniz. Alan içerisinde bulunan parkurlarda ise keyifli vakitler geçire bilirsiniz.

Gölcük Belediyesi tarafından işletilen Erikli Tepe Tabiat Parkı’na bir kez gitmeniz yeter. Müdavimi olacağınıza eminim.

Kibar ve samimi çalışanları, misafirlerinin iyi vakit geçire bilmesi için ellerinden gelen özveriyi gösteriyor.

Kentin turizmi için en büyük kozu olarak gördüğüm bu mekanın başında ise tanıdık bir isim var. KOTO’nun ara dönemde başkanlığını yürüten Semih Barış. Erikli Tepe’nin daha da büyütülmesi ve hizmet ağının geliştirilmesi için uğraş veriyor. Erikli Tepe’yi hayata geçiren önceki dönem belediye başkanı ve aynı zamanda AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e, Erikli Tepe personeline ve tesis müdürü Semih Barış’a teşekkür ediyorum.

Bülent EKİNCİ

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin