YAZLIK ILICASI TERMAL TESİSLERİ


İletişim Bilgileri:
➽: Yeni Mah.Osmanlı Cad.No:1 Gölcük
☎:0262 433 23 33 / 0262 433 23 60
✉:ilica@golas.com.tr

 

Mesajınız Başarılı Bir Şekilde Yollanmıştır

YAZLIK ILICASI TERMAL TESİSLERİ

TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ

Ilıca suyunun T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüketici Güvenliği Laboratuvarının 14.06.2012 gün ve 19827 sayılı analiz raporu ile TAEK Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi’nin 05.06.2012 gün ve 3657 sayılı analiz raporuna göre toplam mineralizasyonu 305,731 mgm/lt’dir. Çıkış sıcaklığı 22-37 derece arasında olan kükürtlü (1,1 mgm/Lt) mineralli bir su kaynağıdır.

Sedatif analjezik endokrin fonksiyon düzenleyici, cilt hastalıkları (sedef vb.), göz hastalıkları, romatizmal rahatsızlıklar, mide hastalıkları, kronik solunum hastalıkları, astım hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığı tedavi edici özelliğe sahip mineralleri barındıran bir şifalı sudur. Ilıca’nın doğu tarafındaki duvarın hemen yanında göz hastalıklarına iyi geldiği söylenen ve “Göz Suyu“ olarak anılan bir pınar bulunmaktadır.

YAZLIK ILICASI TARİHÇE VE ÖZELLİKLERİ

Yazlık ılıcasının ilk defa Roma döneminde inşa edildiği, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde de sağlık merkezi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Ilıca, Nicomedia’nın güney bölgesinde kurulan Astakoz, Eribolos, Heraklion antik yerleşimlere ve çevresindeki küçük metropolislere kültür ve sağlık alanında hizmeti veren bir merkezdir. Bu merkezin önemli yapılarından olan Roma hamamları, yıkanmanın çok ötesinde bir toplumun her kesiminin cinsiyet ayrımına göre spor, eğlence ve sohpetlerin yapıldığı mekanlarıdır. Ayrıca kütüphane, Gymnasium (gençlerin, bedensel ve toplumsal eğitim aldıkları yapılar), Nympheum denilen heykelli çeşmelerin ve dükkanların bulunduğu bir yaşam kompleksleri olarak bilinmektedir.

Yazlık Ilıcası ziyaretçilerine vermiş olduğu şifasıyla ün yapmıştır. Restorasyon ve onarımı tamamlanan Yazlık Termal Tesisleri 25 Mayıs 2013 ‘te hizmete girmiş ve şifa dağıtmaya başlamıştır.

09:00 - 23:00 saatleri arasında hizmet veren tesisimizde Bay Bayan ayrı ayrı Havuzlar, Hamam, Sauna, Buhar Odası, Özel Aile Odası ve VIP Aile Odası ile masaj hizmetleri de bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak ve tesisimizin imkanlarından istifade etmek için 0262 433 23 33 veya 0262 433 23 60 numaralı telefonlardan iletişim kurabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

Facebook - @GOLCUK.YAZLIK.ILICASI

Instagram - yazlik_ilicasi

 

Diğer Şubelerimizden Kareler

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin